- #Fejlesztések
5/1/2021
3 perc olvasási idő
Címkék
ÉpítőiparFogtechnikus
Nagyon örülünk, hogy nem lesz szóbeli, azzal a gyengébb sulikban szokták felhúzni a számokat
Nagyon örülünk, hogy nem lesz szóbeli, azzal a gyengébb sulikban szokták felhúzni a számokat Nagyon örülünk, hogy nem lesz szóbeli, azzal a gyengébb sulikban szokták felhúzni a számokat Nagyon örülünk, hogy nem lesz szóbeli, azzal a gyengébb sulikban szokták felhúzni a számokat
Mindenki nagyon örül annak, hogy nem kell majd szóbelizni, azzal inkább a gyengébb iskolákban szokták felhúzni a pontszámokat, a digitális oktatás pedig rendkívül flottul ment – erről beszélt a Telexnek a budapesti Madách Imre Gimnázium néhány végzős diákja.
Hétfőn reggel 9-kor elkezdődtek az érettségik az országban. 71 ezren vizsgáznak középszinten, és közel 2 ezren írják a nehezebb, emelt szintű írásbelit. A hagyományokhoz híven kedden matematikából, szerdán történelemből vizsgáznak majd a diákok. A koronavírus-járvány miatt ahogy tavaly, idén is a legtöbb érettségi tárgyból csak írásbeli vizsga lesz, szóbelit nem tartanak. Összesen 117 ezer diák érettségizik a napokban.
Hétfőn délután Kovács Péter, a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium tanára ismerteti egy videón a középszintű feladatsor megoldásait.
Nagyon örülnek, hogy nem lesz szóbeli
A Budapest hetedik kerületében lévő Madách Imre Gimnázium érettségiző diákjai közül bárkit kérdeztünk meg, mindenki nagyon örül annak, hogy nem kell majd szóbelizni, hiszen így most, néhány nap alatt letudhatják az érettségivel járó bonyodalmakat. Egyáltalán nem aggódnak amiatt, hogy nem tudják majd feljebb tornászni a pontszámaikat, a középiskolai tanárnak készülő Kristóf szerint a szóbelivel inkább a gyengébb iskolákban szokták „kijavítani” az írásbeli eredményét. Egy másik diák külföldi egyetemre is felvételizik, az itthoni szóbelik elmaradásával több ideje lesz majd arra készülni.
Az online oktatás színvonalával szintén egyöntetűen meg voltak elégedve, a fizika és biológia emelt érettségivel orvosira készülő Marci arról beszélt, más iskolákba járó ismerőseiktől hallották, hogy nehézségeket is tud okozni, például ha a tanár csak annyit csinál, hogy kiosztja a feladatokat, az nem túl jó, de náluk rendkívül flottul ment a dolog, a tanárok részéről nem nagyon voltak bénázások, „ciki” jelenetek. Ez szerintük annak köszönhető, hogy még tavaly, a járvány elején összeültek a tanárok, és átbeszélték egymás között, hogyan is kellene csinálni, és mivel egy év alatt ki tudott csiszolódni a rendszer, az utóbbi hónapokban már egyáltalán nem voltak fennakadások. De Marci szerint azért voltak olyan órák, amiknek „nem sok értelme volt”, mert „inkább az időt vitték”, de az online oktatás „ebben a suliban tényleg tök jól meg van oldva”.
Érdekes lehet számodra
2023. január 20-ig pályázhatnak a kreatívipar iránt érdeklődő diákok
„Zöldellő életfának gyönyörű-szép ága – Orientációs évfolyam a magyar szakképzésben”