Kezünkben a digitális jövő

2021-27 Széchenyi Terv Plusz projektek

Információk projektjeinkről

Minőségfejlesztés és továbbképzési paletta bővítése a szakképzésben - GINOP_PLUSZ-5.2.2-23-2023-00001

Projekt alapadatok

A projekt a 2021-2027-es programozási időszak során, Európai Szociális Alap Plusz finanszírozású program keretében konzorciumban valósul meg.

 

Projekt azonosítószáma:GINOP_PLUSZ-5.2.2-23-2023-00001
Projekt elnevezése:Minőségfejlesztés és továbbképzési paletta bővítése a szakképzésben
Megítélt támogatás:8.215.000.000 Ft
Támogatás mértéke:100%
Projekt megvalósításának kezdő időpontja:2023.12.01.
Projekt tervezett befejezésének ideje:2026.12.31.
Projekt státusza:Megvalósítási szakasz
Forrás megnevezése:A felhívás forrását az Európai Szociális Alap+ és Magyarország költségvetése társfinanszírozásban biztosítja.
Konzorciumvezető neve:IKK Innovatív Képzéstámogató Központ Zártkörűen Működő Részvénytársaság
Konzorciumi partner neve:Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal

 

A projekt tartalma:

 

A projekt célja elsősorban a szakképző intézmények minőségirányítási rendszerének külső értékelése, és a szakképzésben jelenleg működő minőségirányítási rendszer elemeinek felülvizsgálata, a hazai és nemzetközi tapasztalatok implementálása, az ehhez kapcsolódó módszertani alapok megteremtése, úgymint a szükséges informatikai fejlesztések és szakképzésben dolgozók, ellenőrzést végzők kapcsolódó kompetenciáinak fejlesztése. 

A „Minőségfejlesztés a szakképzésben” című komponensben történik a meglévő dokumentumok (kézikönyv, módszertan) aktualizálását, kiegészítését követően a szakképző intézményekben a külső értékeléshez kapcsolódó minőségirányítási eszközök fejlesztése, pilotja, a minőségirányítási rendszerek működtetését, külső ellenőrzését végzők felkészítése.

A „Továbbképzési paletta bővítése” komponens keretén belül megvalósul a szakképzésben oktatók és a szakképzésben közismereti tárgyat tanítók kötelező továbbképzéséhez kapcsolódó képzéskínálat bővítése, kiemelten a közismereti tárgyak és a tanulók alapkészségeinek és kulcskompetenciáinak fejlesztése, továbbá az inkluzív oktatás területén. A vállalati munkakörnyezetben megvalósuló oktatói továbbképzés rendszerének a bővítése, a szakképzés és a vállalatok közötti együttműködés fejlesztése, az oktatói továbbképzési programok kidolgozása, továbbfejlesztése az oktatói pálya megtartó erejének javítására.

Teszt projekt

Leírása a teszt projektnek.

Tesztelés projekt

Az új kategória kipróbálása